Міжнародне усиновлення в Україні

Міжнародне усиновлення

Коли мова заходить про розширення сім’ї через міжнародне усиновлення, це не лише емоційно насичений, а й юридично складний процес. Виходячи з практики, тривалість процедури міжнародного усиновлення становить, залежно від обставин, від трьох до дванадцяти місяців. Для тих, хто розглядає Україну як країну для міжнародного усиновлення, розуміння тонкощів українського законодавства просто необхідне. На цьому відповідальному шляху присутність поруч із вами досвідченого юриста може зіграти вирішальну роль. В Україні існують особливі вимоги до кандидатів на усиновлення, включно з віком, сімейним станом і фінансовою стабільністю. Наші юристи пропонують всебічну оцінку ваших можливостей, на відповідність усім необхідним критеріям.

Чому саме міжнародне усиновлення з України?

Україна стає дедалі привабливішим напрямком для міжнародного усиновлення, завдяки налагодженим процедурам і готовності передати дітей у люблячі родини за кордоном. Однак правила міжнародного усиновлення в Україні суворі та чітко прописані. Для того щоб процедура усиновлення пройшла гладко і відповідала всім юридичним критеріям, необхідно скористатися послугами досвідченого імміграційного адвоката.

Переваги для громадян країн Європи в усиновленні дитини з України:

  • Декларований дохід для усиновителів низький, за європейськими мірками
  • Лояльне ставлення контролюючих органів України до усиновителів з європейських країн
  • Невисока вартість життя в Україні, що робить економічно вигідними візити, необхідні в процесі проведення процедури усиновлення
  • Схожість дитини з України з майбутніми батьками як у зовнішності, так і в плані ментальності
  • Правова визначеність і незворотність процесу
  •  Велика кількість дітей, які потребують усиновлення, порівняно із запитами

Найважливіша роль імміграційного адвоката під час міжнародного усиновлення

Розуміння української процедури усиновлення

Наші юристи готові провести вас через усі етапи процесу усиновлення, який включає в себе:

  • Правові консультації з питань міжнародного усиновлення в Україні
  • Збір і підготовка необхідного пакета документів, а також, у разі необхідності, виконання перекладів і легалізація документів
  • Складання та подання клопотання до уповноважених державних органів України
  • Допомога та супровід процесу підбору кандидатів на усиновлення
  • Взаємодія з державними органами України
  • Юридична експертиза договорів про усиновлення
  • Оформлення реєстраційних та імміграційних документів для дитини

Згідно з нормами законодавства України, остаточне рішення про усиновлення дитини приймає суд, який може винести як позитивне для вас, як заявника рішення, так і негативне.  Очевидно, що правильний вибір адвоката, який грамотно здійснить представлення ваших прав і законних інтересів у суді стане вирішальним фактором, який дозволить отримати позитивне рішення українського суду! У разі, якщо ви вже з якихось причин отримали відмову – не все втрачено. Адвокати нашого об’єднання готові оскаржити негативне рішення суду у вищих інстанціях.

Терміни перебування в Україні для усиновлювачів

Згідно з українським законодавством, потенційні батьки мають здійснити щонайменше дві поїздки в Україну. Наші юристи надають точні терміни вашого необхідного перебування в країні, забезпечуючи дотримання законодавчих норм і оптимізуючи ваші витрати часу та ресурсів.

Відповідно до законодавства України іноземні громадяни можуть усиновити українську дитину за дотримання таких умов:

  • Дитина має перебувати на обліку в центральному органі виконавчої влади з питань усиновлення та захисту прав дітей (Міністерство соціальної політики) не менше одного року.
  • Дитині має бути не менше 5 років.

Однак ці умови не застосовуються, якщо:

  • Усиновитель є родичем дитини.
  • Дитина має захворювання, включене до спеціального переліку захворювань, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України (наказ Міністерства охорони здоров’я № 973 від 27 грудня 2011 р.).
  • Усі брати і сестри усиновлюються в одну сім’ю, якщо одному з них виповнилося 5 років і він перебуває на обліку в центральному органі виконавчої влади з питань усиновлення та захисту прав дітей не менше одного року.
  • Іноземці бажають усиновити дитину, яка є рідним братом або сестрою раніше усиновленої ними дитини.

Для громадян України, які проживають за межами України, та іноземців, які бажають усиновити дитину в Україні, процедура подачі заяви здійснюється виключно через Міністерство соціальної політики.

Необхідні документи для Міністерства соціальної політики мають відповідати переліку нижче, а якщо їх подає уповноважений представник, то до них також слід додати копію паспорта представника та копію довіреності. До цих документів належать:

  • Нотаріально засвідчена заява про взяття на облік як кандидатів в усиновлювачі.
  • Підтвердження доходу, наприклад, довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органом, що видав документ, або нотаріально.
  • Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про шлюб, зареєстрованого в компетентних органах країни заявника (у двох примірниках).
  • Медичні довідки на кожного заявника у встановленому форматі.
  • Нотаріально завірена письмова згода другого з подружжя на усиновлення тільки одним із подружжя, якщо це може бути застосовано.
  • Довідка про відсутність судимості на кожного заявника з компетентного органу країни проживання.
  • Висновок компетентного органу країни проживання заявника, що підтверджує його придатність бути усиновлювачем.
  • Рекомендації щодо кількості, віку та стану здоров’я дітей, які підлягають усиновленню.
  • Інформація про судові рішення або дії, що зачіпають батьківські права заявників.
  • Якщо висновок видано недержавним органом, то до нього мають бути додані відповідні ліцензії та відомості про акредитацію.
  • Для іноземців, які постійно проживають на території України, висновок готується службою у справах дітей за місцем їхнього проживання.

До інших необхідних документів належать:

  • Дозвіл компетентного органу країни проживання заявника на в’їзд і постійне проживання усиновленої дитини.
  • Копії паспортів або документів, що посвідчують особу (чотири копії).
  • Нотаріально засвідчене свідоцтво про право власності або користування житловим приміщенням.
  • Згода на отримання інформації від Інтерполу та правоохоронних органів.
  • Документи про згоду на обробку персональних даних.
  • Довідки про умови життя та здоров’я прийомної дитини.
  • Обов’язкові документи, що визначають різні обов’язки усиновителів.

Якщо дитину всиновлює один із подружжя, то документи, перелічені в пунктах 4, 9, 6, 11 і 12, мають бути подані кожним із подружжя. Важливо зазначити, що нотаріально завірені довідки про доходи та майно не замінюють необхідні документи.

Міністерство соціальної політики прийме ці документи тільки в разі дотримання всіх зазначених вимог, до того ж документи, зазначені в пунктах 1, 2, 4-7, 11-14, мають бути подані в оригіналі, якщо не вказано інше.

Зазначені документи мають бути підготовлені в країні проживання заявника. Іноземці, які проживають в Україні, повинні оформляти документи в Україні, а ті, хто тимчасово проживає в Україні, – у своїй країні.

Усі документи, крім копій паспортів, мають бути легалізовані у відповідному дипломатичному представництві України за кордоном і забезпечені завіреним перекладом українською мовою.

Заяви та звернення мають бути написані українською мовою для іноземців, які перебувають в Україні на законних підставах, засвідчені нотаріально та відповідати встановленим мовним вимогам. Недотримання цих вимог може призвести до того, що заява не буде розглянута. Строк дії зазначених документів становить один рік, але на момент подачі до Міністерства соціальної політики вони мають бути дійсними щонайменше шість місяців. Якщо термін дії документів менше шести місяців, їх необхідно продовжити відповідно до законодавства країни, що видала документ. Якщо ви перебуваєте на обліку в службі у справах дітей за місцем проживання як кандидат на усиновлення, ви також можете подати заяву про усиновлення до Міністерства соціальної політики України в режимі онлайн.

Переваги співпраці з Адвокатським об’єднанням “Магістерс”

Експертиза українського законодавства: наші юристи не тільки добре знаються на законах про міжнародне усиновлення, а й спеціалізуються на українському законодавстві, надаючи вам можливість ознайомитися з місцевими особливостями, які можуть бути упущені звичайними міжнародними юристами.

Індивідуальний підхід до кожного: юридичні послуги розробляються в нашому адвокатському об’єднанні з урахуванням ваших унікальних потреб, що забезпечує індивідуальний підхід до процесу усиновлення.

Ефективність та економія часу: завдяки досконалому знанню права та маючи багаторічний практичний досвід по аналогічним справам, адвокати нашого об’єднання мають змогу значно пришвидшувати процедуру усиновлення, запобігаючи затримкам і вирішуючи питання на випередження.

Всебічна комплексна юридична підтримка: судове представництво ваших інтересів не єдине завдання адвоката, ми забезпечуємо весь процес в комплексі, від первинної консультації до остаточного оформлення громадянства вашої дитини, на всіх етапах ви отримаєте максимальну правничу підтримку.

Зниження ризиків: завдяки досвіду адвокати здатні передбачати і невилювати ризики, забезпечуючи безперешкодний процес і захищаючи ваші права на кожному етапі.

Якщо ви розглядаєте можливість міжнародного усиновлення з України, не варто вирушати в дорогу самотужки. Зверніться до Адвокатського об’єднання “Магістерс” – і ви отримаєте спеціалізовану, всебічну, а головне, високопрофесійну юридичну підтримку, на яку ви можете розраховувати. Ваша майбутня сім’я вже чекає, і ми готові допомогти вам у цьому. Ми надаємо не тільки юридичні послуги, а й забезпечуємо душевний спокій, дбаючи про те, щоб ваш шлях до розширення сім’ї був таким же гладким і радісним, яким він має бути !

Давайте заплануємо зустріч!

Заплануємо консультацію адвоката онлайн чи зустріч у офісах Адвокатського об’єднання. Проаналізуємо Вашу ситуацію та знайдемо рішення, яке влаштує!

Швидше відразу у мессенджер!

Прокрутити вгору