Підтвердження громадянства дитини

Київ | Одеса | Харків​

У заплутаному лабіринті імміграційного законодавства України іноземцю важливо отримувати своєчасну і комплексну правову підтримку! Процедура підтвердження громадянства дитини в Україні може здаватися досить складною, внаслідок чого дитина може опинитися в невизначеному статусі. Звернення до послуг імміграційного адвоката не тільки спрощує цей процес, а й гарантує, що кожен крок буде юридично вивірений.

Звернення до Адвокатського об’єднання “Магістерс”, в якому працюють досвідчені імміграційні адвокати, стане запорукою успішного та швидкого вирішення !

Підтвердження громадянства дитини


Більшість іноземців помилково вважають, що якщо дитина народжена в Україні і має українське свідоцтво про народження, то вона автоматично стає громадянином України. Але свідоцтво про народження слугує офіційним документом, що підтверджує факт народження дитини в Україні, але жодним чином не визначає громадянство такої дитини. Для визначення громадянства дитини, у свою чергу, існує спеціальна процедура підтвердження громадянства дитини. Така процедура діє в Україні з 2001 року


Процедура підтвердження громадянства дитини застосовується у випадках, якщо :

 • Один із батьків або обоє батьків були громадянами України, але дитина народилася закордоном.
 • Народилася в Україні в осіб без громадянства, які проживають тут на законних підставах.
 • Народжені за межами України від осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні на законних підставах, без набуття громадянства іншої держави.
 • Народжені в Україні від іноземців, які законно проживають, без набуття громадянства одного з батьків.
 • Народжені в Україні від батьків, які мають статус біженця або притулок в Україні, без набуття громадянства одного з батьків, або які набули громадянства від того з батьків, хто має статус біженця або притулок.
 • Народжений на території України від іноземця та законно проживаючої особи без громадянства, який не набув громадянства батька-іноземця.
 • Підкидьок, виявлений на території України від невідомих батьків.

Етапи реєстрації дитини як громадянина України:

 • сформувати необхідний пакет документів, відповідно до вимог ДМС України
 • звернутися до місцевого територіального підрозділу ДМС за місцем проживання дитини або батьків, або до посольства /консульства України в разі, якщо ви перебуваєте за кордоном
 • подайте заяву та зібраний пакет документів, що підтверджують підстави для підтвердження дитині українського громадянства.отримати готову довідку про реєстрацію особи громадянином України в підрозділі ДМС або консульській установі, куди подавався початковий пакет документів
 • ретельно зберігати готовий документ, бо така довідка необхідна для оформлення дитині паспорта громадянина України для виїзду за кордон і, згодом, після досягнення віку 14 років, для отримання паспорта – ID карти громадянина України.

Перелік документів для підтвердження громадянства дитини

 • заява одного з батьків
 • свідоцтво про народження дитини (копія + оригінал), якщо документ отримано не в Україні, то він потребує апостилювання або консульської легалізації, відповідно
 • паспорти обох батьків, якщо один або обоє батьків іноземці, то паспорт потребує нотаріально – завіреного перекладу на українську мову, також необхідно надати посвідчення на постійне або тимчасове проживання в Україні, у разі наявності
 • зрідка, ДМС може зажадати додаткові документи, наприклад, про не набуття дитиною громадянства одного з батьків за народженням

Роль Державної міграційної служби України (ДМС) у процесі підтвердження громадянства дитини

ДМС відіграє ключову роль у питаннях підтвердження громадянства дитини. Саме ДМС уповноважена ухвалювати рішення про надання або ненадання громадянства України. Цей державний орган відповідає за обробку всіх заяв і перевірку громадянства.

Значення процедури підтвердження громадянства в житті дитини

Підтвердження громадянства дитини – це не просто формальність. Воно надає дитині всі права і привілеї громадянина України, забезпечуючи її безперешкодну інтеграцію в українську соціально-економічну структуру.

Чому варто звернутися до послуг нашого імміграційного адвоката?


Комплексні послуги імміграційного адвоката з підтвердження громадянства дитини в Україні:

 • експертні консультації з підготовки необхідної документації
 • забезпечення своєчасного подання всіх необхідних документів
 • представлення інтересів батьків дитини у всіх процедурах ДМС у всіх процедурах ДМС
 • підтримання зв’язку з ДМС для поновлення статусу та уточнення інформації
 • оскарження рішень міграційної служби, якщо це необхідно.

Надійна навігація в юридичних лабіринтах:
Імміграційні адвокати нашого об’єднання досконально розбираються в тонкощах українського законодавства про громадянство, забезпечуючи комфортність і ефективність процесу з мінімальним залученням клієнта.

Переваги вибору нашого адвокатського об’єднання

Клієнтоорієнтований підхід

Ваші проблеми – наш пріоритет. Наші юристи надають індивідуальні консультації, гарантуючи, що інтереси вашої дитини завжди будуть у центрі уваги.

Прозора комунікація

Ви завжди в курсі всіх подій. Ми надаємо чіткий і постійний зв’язок, інформуючи вас на кожному етапі процедури.

Ефективні рішення

Якісна юридична допомога не обов’язково повинна коштувати непомірно дорого. Ми пропонуємо конкурентоспроможні тарифи, які гарантують, що ви отримаєте найякісніші послуги і не пропалите собі дірку в кишені.

Підтвердження громадянства Вашої дитини в Україні не обов’язково має бути пов’язане з невизначеністю і побоюваннями. Завдяки кваліфікованій юридичній підтримці ви можете бути впевнені у сприятливому результаті справи. Не ходіть цим шляхом поодинці. Дозвольте нашим досвідченим імміграційним юристам направити вас. Зв’яжіться з нами просто зараз і забезпечте своїй дитині світле і безпечне майбутнє в Україні !

Давайте заплануємо зустріч!

Заплануємо консультацію адвоката онлайн чи зустріч у офісах Адвокатського об’єднання. Проаналізуємо Вашу ситуацію та знайдемо рішення, яке влаштує!

Швидше відразу у мессенджер!

Прокрутити вгору